Limitovaná kolekce Liberty x Nike Sportswear

Nike ve spolupráci s londýnským obchodním domem Liberty přichází s novou letní kolekcí. Tato limitovaná edice představuje klasické modely Nike z její 40leté historie s kultovním potiskem Liberty.

Edice tenisek Nike Liberty Pack obsahuje šest základních modelů – Air Max 1, Cortez, Blazer Mid VNTG, Hyperclave Lite, Free 5.0 a Dunk Sky High.

Liberty x Nike Dunk Sky High

Model Dunk Sky High je absolutní novinkou mezi teniskami Nike. Jedná se o tradiční model Nike Dunk High, jehož patní část je uvnitř zvýšená ve stylu bot s platformou.

Liberty x Nike Cortez

Tenisky Nike Cortez měly premiéru v roce 1972. Jednalo se o první běžecké boty Nike a vůbec o nejrychlejší boty na dráze. Letos model Cortez slaví své 40. výročí a v současné době je součástí volnočasové kolekce.

Spolu se dvěma dalšími ikonickými běžeckými styly byl přetvořen a doplněn potiskem Liberty Lagos Laurel. Jedná se o tradiční psychedelický potisk s kašmírovým vzorem, který je součástí bohaté historie Liberty, zpracovaný v duchu 20. století. Lagos Laurel se poprvé objevil ve 40. letech minulého století a nyní byl přepracován a doplněn motivem vavřínového věnce.

Liberty x Nike Air Max 1

Když se posuneme dál na časové ose inovací Nike, dostaneme se k dalšímu významnému milníku, tím je rok 1987 a uvedení produktu Air Max 1.

Jednalo se o první boty Nike s viditelnou jednotkou Air, které ve své době měly nejlepší tlumení. Dnes jsou kultovní streetwearovou klasikou s Liberty potiskem s kašmírovým vzorem Lagos Laurel Liberty v barvě Imperial Purple.

Liberty x Nike Free 5.0

Nike neustále posouvá hranice a v roce 2004 přišla s dalším revolučním pokrokem – představila novou technologii Nike Free. Od té doby designéři model Nike Free dále zušlechťují a vyvíjejí s cílem podpořit zážitek z přirozeného pohybu na různých běžeckých úrovních a v souladu s preferencemi běžců.

Boty Nike Free mají po celé délce i šířce podrážky zářezy, které dovolují mnohem větší rozsah pohybu, flexibilitu, a díky tomu imitují pocit chůze naboso. Této kolekci vévodí model Nike Free 5.0. Protože se jedná o první případ, kdy se sportovní boty staly součástí této spolupráce, bude to jediný styl nabízený ve třech barvách – Sport Red, University Gold a Imperial Purple.